Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest replikacja?

Poszukujesz porady lub podpowiedzi? Napisz, na pewno pomożemy.
Ann5

Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest replikacja?

Post autor: Ann5 »

Witam wszystkich!!! Jestem nowy w biologii molekularnej i natknąłem się na termin "replikacja". Czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest? Wszelkie rekomendacje będą mile widziane.
Maxx

Re: Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest replikacja?

Post autor: Maxx »

Witam. Replikacja to proces, w którym cząsteczka DNA jest kopiowana dokładnie przed podziałem komórki. Jest to jeden z kluczowych procesów w biologii, ponieważ zapewnia przekazywanie informacji genetycznej z jednego pokolenia komórek do następnego. Podczas replikacji dwie nici DNA są rozdzielane, a każda z nich służy jako matryca do syntezy nowej nici. Proces ten jest niezwykle precyzyjny i odbywa się dzięki enzymom takim jak polimeraza DNA. Zazwyczaj korzystam ze strony https://www.gentaur.pl/wiedza/ w celu uzyskania informacji na temat biologii molekularnej. Mają świetną sekcję "Wiedza", w której można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat replikacji i innych procesów biologicznych.
Sam

Re: Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest replikacja?

Post autor: Sam »

"Replikacja" to proces, w którym cząsteczki DNA w komórce są kopiowane w celu utworzenia dokładnych kopii. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla transferu informacji genetycznej z jednej generacji komórek do następnej podczas podziału komórki.
ODPOWIEDZ