ból po skręceniu

Poszukujesz porady lub podpowiedzi? Napisz, na pewno pomożemy.
Awatar użytkownika
melody
Posty: 60
Rejestracja: 29 lis 2019, 11:17

ból po skręceniu

Post autor: melody »

jakiś czas temu skręciłam kostke w czasie ćwiczeń, źle stanęłam, teraz co jakiś czas boli mnie i nie wiem czy mogę sobie coś miejscowo zastosowac?
Awatar użytkownika
kolumbijka
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:24

Re: ból po skręceniu

Post autor: kolumbijka »

Ja jak skręciłam kostkę to mój fizjoterapeuta polecił mi plastry ITAMI. Początkowo byłam zaskoczona ale na https://itami.pl/ wyczytałam że mają środek przeciwbólowy :D
Awatar użytkownika
hbechtelar
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2020, 14:47
Lokalizacja: Katowice

Re: ból po skręceniu

Post autor: hbechtelar »

Może warto wybrać się na prześwietlenie i zobaczyć, czy to nie coś poważniejszego.
Awatar użytkownika
mervin.koch
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2020, 17:08
Lokalizacja: Kozy

Re: ból po skręceniu

Post autor: mervin.koch »

Jeśli boli to zdecydowanie trzeba wybrać się do chirurga.
Awatar użytkownika
verdie.willms
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2020, 10:31
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ból po skręceniu

Post autor: verdie.willms »

Może to być jakiś większy uraz, może warto wybrać się na odpowiednie badania.
Awatar użytkownika
vpfeffer
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2020, 17:23
Lokalizacja: Lublin

Re: ból po skręceniu

Post autor: vpfeffer »

Może to być jakiś poważniejszy uraz, na pewno trzeba się oszczędzać i nie przemęczać.
Awatar użytkownika
Mediolanczyk
Posty: 68
Rejestracja: 06 sty 2020, 18:13

Re: ból po skręceniu

Post autor: Mediolanczyk »

Na silny ból po skręceniu nogi polecam Ketonal . Ogólnie to oczywiście musisz to skonultować z lekarzem, to konieczność. Mam nadzieję, że wykonałaś badania nogi i wiesz, że to na 100% i nie ma złamania? Badanie rtg to konieczność w takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
enika
Posty: 79
Rejestracja: 05 lis 2019, 10:49

Re: ból po skręceniu

Post autor: enika »

Jeśli coś nas boli to nie ma co absolutnie aż samo minie, tylko należy od razu się zgłosić do lekarza. Ja jak odczuwałam ból w podbrzuszu to umówiłam się na usg do szpitala Mazovia żeby dokładnie sprawdzili co i jak jest z moim organizmem no i jaka jest przyczyna mojego złego samopoczucia.
śmiała67

Re: ból po skręceniu

Post autor: śmiała67 »

Myślę, że najlepiej byłoby udać się do Centrum Medycznego Gamma w Warszawie, tam mają dobrych ortopedów. Także przeprowadzą odpowiednie badania i sprawdzą co dokładnie się stało. Lepiej wybrać się do specjalisty, bo po co ma dziać się złego. A tak to chociaż zaproponują jakąś maść czy inny sposób leczenia.
Dżesika

Re: ból po skręceniu

Post autor: Dżesika »

Oczywiście, że tak! Przecież wizyta u specjalisty będzie w tym przypadku niezbędna. A co do redukcji poziomu bólu, to sporo cennych informacji na ten temat znajdziecie w https://ktomalek.pl/srodki-przeciwbolowe/k-2/1 To ważny aspekt, dlatego też koniecznie powinnyście zwrócić na to uwagę już teraz!
Kaśkaa23

Re: ból po skręceniu

Post autor: Kaśkaa23 »

Właśnie dlatego powinniście zadbać o to, by jak najszybciej zaleczyć tę kontuzję. Moim zdaniem tutaj w ogóle nie ma miejsca na jakiekolwiek ryzyko. Na pewno warto byłoby zajrzeć do https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... -dzieciecy i dowiedzieć się, kto faktycznie mógłby zająć się dobrze Waszym dzieckiem w tym aspekcie.
Oluśka51

Re: ból po skręceniu

Post autor: Oluśka51 »

Jeśli mamy poważne urazy nie pozostaje nam nic innego jak udać się do specjalisty, który zdiagnozuje sprawę a po zakończonym leczeniu zaordynuje z pewnością zabiegi rehabilitacyjne. W naszej przychodni także mają takie dwa gabinety i zawsze było tam dość sporo ludzi. Ostatnio jest ich zdecydowanie mniej za sprawą nowego oprogramowania, które umawia pacjentów na określoną godzinę. Otóż obecnie prowadzona jest dokumentacja medyczna w formie elektronicznej , co bardzo usprawniło pracę placówki ale i ułatwiło życie pacjentom.
ODPOWIEDZ