Strona 1 z 1

Szkolne dylematy

: 17 mar 2021, 16:14
autor: Antonika
Nie mam pojęcia jak będzie wyglądać sytuacja za rok, no ale i tak muszę znaleźć jakąś szkołę dla syna. Trochę się o to boje, dlatego też chce znaleźć szkołę, która fajnie radzi sobie z zajęciami online, podejrzewam, że te i tak wejdą na stałe do programu:) Macie jakieś z tym doświadczenia? (Gdańsk)

Re: Szkolne dylematy

: 18 mar 2021, 7:31
autor: Andzi
Nie ma co się martwić na zapas, od nas raczej to nie zależy. Ja miałam ciężko z dwójką dzieci w domu, nauka online jest problematyczna, no ale jak nie ma innej opcji to trzeba brać co dają. Właśnie tu szkoła, nauczyciele są najważniejsi, moje dzieci chodzą do prywatnej, Te Vizji na gdańskiej morenie. Zajęcia są ciekawie prowadzone, a i program nauczania jest realizowany na bieżąco.

Re: Szkolne dylematy

: 19 mar 2021, 9:37
autor: Serferka
My zmieniliśmy publiczną na prywatną już jakiś czas temu i była to świetna zmiana. W pierwszej szkole nie było nic w sumie do zarzucenia, ale przeprowadziliśmy się na drugi koniec miasta, no i zmiana szkoły była naturalna rzeczą. Opcje są nie do porównania, właśnie w Te Vizji jest dużo angielskiego, innych języków również, dużo zajęć dodatkowych, rozwojowych. Polecam.

Re: Szkolne dylematy

: 20 mar 2021, 13:20
autor: Despero
Najlepiej wybierać tak, żeby nie trzeba było jeździć po korepetytorach, szukać dodatkowych zajęć poza szkołą, patrzcie też i pod tym kątem właśnie przy takich wyborach. Prywatne szkoły, takie większe placówki, mają tu myślę przewagę nad publicznymi według mnie

Re: Szkolne dylematy

: 21 mar 2021, 18:18
autor: Martuska
Przeprowadzamy się do Gdańska i już mamy upatrzoną szkołę dla syna. Dużo czytałam, robiłam rozeznanie i w internecie dużo można znaleźć o Te Vizji, właśnie o tej szkole na gdańskiej Morenie. Dzwoniłam, pytałam się i wszystko wydawało mi się super. Myślę, że taki wybór będzie strzałem w 10.

Re: Szkolne dylematy

: 22 mar 2021, 13:17
autor: michalbrzezniak
Despero pisze: 20 mar 2021, 13:20 Najlepiej wybierać tak, żeby nie trzeba było jeździć po korepetytorach, szukać dodatkowych zajęć poza szkołą, patrzcie też i pod tym kątem właśnie przy takich wyborach. Prywatne szkoły, takie większe placówki, mają tu myślę przewagę nad publicznymi według mnie
Zgadza się. Ja także posłałem syna do Prywatnej Szkoły. Akurat jestem z Białegostoku i wiem, że nie jest łatwo znaleźć dobrą placówkę. Wybieraliśmy długo. Obecnie syn uczy się w PSP Świat Ucznia ale wśród rodziców panuje opinia, że wybór szkoły to powinien być wybór - niejednorazowy. Powinno się analizować inne ośrodki nauczania, inne szkoły itp. Tak czy inaczej, bardzo dobrze jest sprawdzić tylko te placówki, które mają bardzo bogaty wybór konkretnych zajęć.

Re: Szkolne dylematy

: 12 kwie 2021, 8:52
autor: Gryksa
No i tu jest przewaga większych miast muszę przyznać. Pamiętam jak mieszkałam na wsi to była tylko jedna szkoła do wyboru i nikt nie narzekał. Jednak przyznaje, że jak jest wybór to jest znacznie lepiej. Polecam też postawić właśnie na prywatne szkoły, szczególnie właśnie Te Vizja super się sprawdza, a i lekcje online sprawdzają się świetnie.

Re: Szkolne dylematy

: 13 kwie 2021, 15:49
autor: Stąska3
A to ja też mogę z chęcią polecić tą samą szkołę:) Zajęcia w Te Vizji są rzeczywiście dobrze prowadzone, dzieci nawet chętnie się uczą przed komputerem co mnie bardzo zdziwiło. Najważniejsze jest to, że program jest realizowany, więc na egzaminy będą gotowe.

Re: Szkolne dylematy

: 13 cze 2021, 23:21
autor: pojq889
Bardzo jestem ciekawa, gdzie kupujecie wszystkie potrzebne rzeczy i w jaki sposób wygląda Wasza wyprawka. Koniecznie powinniście zerknąć sobie na piórnik z wyposażeniem dla chłopca . Powinniście zerknąć sobie na stronę, gdzie wybór jest największy, bo wydaje mi się, że bez żadnego problemu online coś znajdę.

Re: Szkolne dylematy

: 29 sie 2021, 19:58
autor: balonik
Myślę, ze takie dylematy pojawiają się wszędzie, ale jak dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci przebywających w szkole. Jak dla mnie bardzo wartościowym materiałem jest ten z http://www.adept-liceum.pl/jak-przeprow ... je-szkoly/ gdyż z niego dowiedziałem się w jaki sposób przeprowadzić ewakuację szkoły.