Uzaleznienie od alkoholu

Medycyna estetyczna, stomatologia, sprzęt medyczny. Polecamy i dzielimy się opiniami.
Awatar użytkownika
jamajcia
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:26

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: jamajcia »

Tak się zastanawiam czy wiecie co powoduje uzależnienie od alkoholu. Uzależnienie od alkoholu to bardzo częsty problem w polskim społeczeństwie, o którym wiele osób może nie zdawać sobie sprawy. Niekiedy uzależnienie od alkoholu danego osobnika nie jest widoczne. Alkoholizm jest jednak chorobą postępującą dlatego też warto ją leczyć a najlepiej zgłosić się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Awatar użytkownika
Twittek
Posty: 51
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:15

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Twittek »

No tak, wiadomo, ze przy leczeniu uzależnień wybór ośrodka terapii jest bardzo wazny.
My borykaliśmy się nie tyle z tym do jakiego ośrodka wysłać tatę na leczenie uzależnień (alkohol...)
ale z tym jak w ogóle do niego przemówić, żeby się na taką terapię zgodził.

Mamy w Polsce wielu swietnych fachowców i dobrych ośrodków zajmujących sie terapiami (mogę od siebie polecić osrodek Rehab, https://rehab-terapia.pl/oferta/ - tu wiecej informacji), ale co z tego jak ta pierwszą i wg mnie najważniejszą walkę o leczenie chorego trzeba stoczyć już na etapie namówienia go na to, żeby wyraził zgode się tam udać.

U nas to było szalenie trudne, ale na szczęscie udało się!
Awatar użytkownika
Kombon
Posty: 81
Rejestracja: 29 wrz 2019, 11:03

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kombon »

Wydaje mi się, że w takim momencie nie ma innego wyjścia niż leczenie w ośrodku. Sam mam w rodzinie osobę po takiej terapii w ośrodku Tratwa w Wiśle i dzięki temu wyszła na prostą. Przecież takie ośrodki powstają własnie po to żeby człowiekowi pomóc

wiszące ścianki
Awatar użytkownika
Serferka
Posty: 68
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:38

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Serferka »

Często takie osoby nie zdają sobie w ogóle sprawy z problemu i to jest najtrudniejsza rzecz w terapii - uświadomienie. Warto tu zdecydować się na pomoc takich firm jak http://poradniasalomon.com.pl/blog/ W Poradni Salomon będziecie mogli liczyć na wielu specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii, którzy także pomagają walczyć z uzależnieniami.
Awatar użytkownika
Zazula
Posty: 53
Rejestracja: 21 paź 2019, 14:13

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Zazula »

Jeszcze zależy czy uzależnienie jest mocno zaawansowane, czy to dopiero początek. Od tego zależy czy wyleczenie pójdzie łatwiej, czy też trudniej. Mam znajomego, który będzie musiał uczestniczyć w terapii i chciałam pomóc w szukaniu dobrej placówki dla niego. Jest taki Ośrodek terapii Forest, w którym osoby w nałogu mogą nauczyć się na nowo żyć. To dzięki fachowej opiece psychoterapeutów, którzy tam pracują.
Awatar użytkownika
sing
Posty: 42
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:05

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: sing »

Nie wiem, co powoduje uzależnienie od czegokolwiek, ale doskonale wiem, jak to jest żyć z rodzicem uzależnionym od alkoholu. I wiem, jak trudno jest potem rozpocząć dorosłe życie bez tego samego schematu. Czasami łapię się na tym, że wyżywam się na rodzinie i wiem, że to przez to, co przeszłam. Teraz mój rodziciel przebywa w ośrodku Nefo. Może w końvu się wszystko zmieni. Oby.
Awatar użytkownika
Yuuka
Posty: 94
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:48

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Yuuka »

A jak sądzicie - gdzie najlepiej udać się po pomoc? Tutaj http://www.zdrowieinatura.pl/detoks-alk ... lkoholowy/ czytam na temat detoksu alkoholowego. Nie wiem czy bliska mi osoba zdecyduje się na pobyt w klinice, a bardzo chciałabym jej pomóc.
Awatar użytkownika
tores1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:39

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: tores1234 »

Czy ktoś jeszcze może się podzielić opinią na temat ośrodka Nefo? Czytałam dużo i same pozytywne opinie. Niestety mój brat potrzebuje pomocy i zdecydowaliśmy się na terapię w Ośrodku. Na oku mamy właśnie Nefo. Może ktoś coś słyszał?
Awatar użytkownika
pojq889
Posty: 217
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:27

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: pojq889 »

A może ktoś z Was zastanawia się nad tym, w jaki sposób podjąć się leczenia alkoholizmu? Wydaje mi się, że to jeden z najważniejszych kroków, więc koniecznie przemyślcie sobie to wszystko i zdecydujcie się na najlepszy ośrodek. Myślę też, że w w=tym wszystkim może Wam strona https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/
Awatar użytkownika
Gina
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2019, 14:57

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Gina »

Niestety, o alkoholizmie mogę powiedzieć wiele, bo w naszej rodzinie wiele lat problem był obecny. Nasz tata nie mógł sobie poradzić z chorobą, nawet, gdy tego chciał. Czuł się bezradny, dlatego chciałam mu pomóc. Koleżanka powiedziała mi o wszywce alkoholowej. Poszukałam też informacji w internecie o tym czym jest wszywka alkoholowa. Od razu tata się zgodził i od trzech miesięcy nie pije. Mam nadzieję, że tak już będzie zawsze.
Awatar użytkownika
Gośka
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:18

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Gośka »

Mój ojciec był wiele lat uzależniony od alkoholu.. lata cierpień, awantur, płaczu.. W pewnym momencie mama powiedziała dość i całe szczęście ojciec zgodził się na leczenie. Lekarka poleciła nam Ośrodek Terapii Wiosenna niedaleko Krakowa, gdzie zespół terapeutów postawił tatę na nogi. My również mogliśmy skorzystać z pomocy psychologów.
Awatar użytkownika
balonik
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:54

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: balonik »

W sumie samo uzależnienie to jest niestety dość poważna sprawa i jak najbardziej należy to leczyć. Moim zdaniem warto jest również posiadać w domu podręczny alkomat gdy zdarzy nam się czasami wypić i następnego dnia nie czujemy się pewni. Moim zdaniem świetnie sprawdza się ranking alkomatów elektrochemicznych https://najlepszy-ranking.pl/alkomaty-elektrochemiczne/ i jak dla mnie jest to miejsce gdzie na pewno znajdę dla siebie produkt.
Awatar użytkownika
alicia.jast
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2020, 15:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: alicia.jast »

Uzależnienie od alkoholu to najgorszy problem.
Awatar użytkownika
karinah
Posty: 60
Rejestracja: 09 maja 2019, 8:20

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: karinah »

No niestety, mam świadomość, że uzależnienie tego rodzaju po prostu jest trudne do zwalczenia. Jest to sposób na odreagowanie stresu, strachu i wstydu, dlatego tak wiele osób nie może się z błędnego koła wydostać. Wiem jednak , że są takie ośrodki jak Forest , gdzie naprawdę dostaniemy pomoc i wsparcie. Warto pytać.
Awatar użytkownika
Gośka
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:18

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Gośka »

Często sięgamy po alkohol aby się wyluzować czy odstresować. Wiadomo, to jest dla ludzi i czasem nawet upicie się na imprezie nie oznacza od razu uzależnienia. Co innego gdy wpadniemy w ciąg alkoholowy, pijemy codziennie. Nie wyobrażamy sobie dnia bez wypicia sety czy piwka to już uzależnienie. Nagłe odstawienie może doprowadzić do Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego, który może źle się odbić na zdrowiu. Warto tutaj wybrać inny sposób leczenia czyli detoks, można go przejść w ośrodku Detoks Fenix. Działają od wielu lat i mają doświadczony personel
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:37

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Agnes »

Jesli chodzi o alkoholizm to wiadomo - ciezka sprawa.Warto sięgnąć po profesjonalną opiekę bez względu na rodzaj uzależnienia. Prywatna klinika Medox https://medox.org.pl u ktorej mozna wybrac sie na takie skuteczne leczenie alkoholizmu , od wielu lat z sukcesem rozwiązuje wszelkie takie problemy . Warto dbać o siebie i swoje zdrowie bo mamy je tylko jedno

grawerowanie koszt
Elisa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Elisa »

Uzależnienie od alkoholu to poważny problem i nie należy go bagatelizować. Alkoholizm to choroba, która upośledza nasze życie więc warto jak najszybciej podjąć leczenie. Czytałam kiedyś o ośrodku Detoks Fenix, to jeden z najstarszych ośrodków w Polsce więc z pewnością mają spore doświadczenie w walce o każdego uzależnionego pacjenta. Wydaje mi się, że podczas wyboru miejsca leczenia warto wziąć ten ośrodek pod uwagę.
bżek

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: bżek »

współczesny alkoholik to niekoniecznie żul i menel leżący w rynsztoku teraz częściej ma twarz normalnego człowieka domowym zaciszu popija kolejny drinki czy wino często dodatkowo jeszcze ukryty przed domownikami czy alkoholik przestaje kontrolować nałóg i swoje zachowanie wówczas najbardziej odczuwają to jego bliscy dlatego też warto by osobę decydowała się na leczenie w ośrodku terapii Nefo
Małgorzata45

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Małgorzata45 »

Alkoholizm to poważna choroba, niekoniecznie widziana dla świata. Jednak sam uzależniony i jego bliscy potrzebują pomocy specjalisty. Bardzo dobrym ośrodkiem leczenia uzależnień jest https://osrodekprzebudzenie.org/ ich empatyczne podejście i chęć wsparcia pacjenta na każdym etapie radzenia sobie z problemem, daje poczucie empatii oraz pozwala na zbudowanie zaufania między uzależnionym a terapeutą.
Jadźka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Jadźka »

Mój mąż miał epizod w życiu, który praktycznie zrujnował nasze małżeństwo jednak w porę się opamiętał i podjął leczenie. Same spotkania AA a także terapie dochodzące niestety nie pomagały, dopiero pobyt i terapia w ośrodku Forest przywróciły nadzieję na normalne życie. Pracują tam wspaniali terapeuci a specjalnie opracowana terapia przynosi efekty
Jaryś78

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Jaryś78 »

Alkoholizm to choroba przewlekła... dużo jednak zależy od świadomości podejmowanych działań podejmując się leczenia. Z pewnością samo uzmysłowienie sobie problemu, a wiec terapia z doświadczonym lekarzem. Który z pewnością nakieruje i wskaże odpowiednia drogę by uwolnić się od uzależnienia alkoholowego. W następnym etapie mamy możliwość skorzystania z detoksu i odtrucia organizmu pozbywając się resztek alkoholu z krwi... Aby podtrzymać abstynencje i trzeźwość warto zaszyć się tabletkami antyalkoholowymi w postaci esperalu mając na uwadze jakie skutki można ponieść, gdy tylko sięgniemy po alkohol ponownie - jest to element terapii awersyjnej. Dlatego tez warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z największej sieci przychodni leczenia alkoholizmu mającej ośrodki w całej Polsce: https://nasz-gabinet.pl/
Awatar użytkownika
Agnieszka09
Posty: 35
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:04

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Agnieszka09 »

Uzależnienie od alkoholu jest na prawdę poważną sprawą. Z resztą nie tylko od alkoholu, ale od wszelkiego rodzaju używek. Zazwyczaj to tak na prawdę siedzi w głowie. Dlatego warto w takiej sytuacji skonsultować się z psychologiem. Ja mogę polecić https://psychomedic.online/ jest to najlepsza klinika psychologiczna. Na prawdę warto się do nich zwrócić.
płomyk

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: płomyk »

Z uzależnieniem można wygrać tylko poprzez terapię. Na rankingu ośrodków terapii ośrodek leczenia Forest jest na pierwszym miejscu w leczeniu alkoholizmu. Z alkoholem nie ma żartów, więc w razie potrzeby warto rozważyć oddanie się w ręce specjalistów. https://osrodek-uzaleznien.pl/
mikołaj

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: mikołaj »

Jeśli naprawdę chcecie się leczyć to doradzić wam mogę prywatny ośrodek leczenia uzależnień https://szansanawolnosc.pl/ Dyskretnie i skutecznie działają, do każdego podchodzą indywidualnie, to bardzo dobry ośrodek terapeutyczny. Mieszczą się w Dzięgielowie na Śląsku.
Żubrowy

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Żubrowy »

Cześć! Pół roku temu zaprosiłem sąsiada do mnie na imieniny. Wszyscy przygotowali się odpowiednio, każdy przyniósł różny gatunek alkoholu. Impreza trwała do późnych godzin nocnych aż skończył się cały alkohol. Następnego dnia miałem lekkiego kaca, ale mój sąsiad zniósł to o wiele gorzej. Widziałem, że mocno zatruł swój organizm, dlatego pomogłem mu i znalazłem ośrodek Forest, który przeprowadził mu detoksykację organizmu. Sąsiad bardzo podziękował mi po powrocie, czuję się już znakomicie.
Bakłażan

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Bakłażan »

To nie są przyjemne tematy, ale trzeba się z nimi zmierzyć. Jeśli nie radzicie sobie już z nałogiem, to koniecznie powinniście sięgnąć po jak najlepszą opiekę. Osobiście polecam Wam zajrzeć do https://psychomedic.online/ i dowiedzieć się, jak skuteczną terapię możecie u nich przejść nawet w formie zdalnej. Myśle, że to może być dla Was idealnym wyborem.
małpa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: małpa »

Czasami spożywamy za dużo alkoholu i wówczas dochodzi do zatrucia.. Całe szczęście ośrodek Forest w swojej ofercie ma odtruwanie alkoholu w domu pacjenta. Na ostatnich urodzinach mój mąż okropnie się struł. Z racji tego, że na codzień nie pije to głowę ma słabą i mocno przesadził. Zadzwoniłam do Forest i poprosiłam o przyjazd i odtruwanie bo bałam się o zdrowie męża. Takie rozwiązanie jest doskonałe w takich przypadkach ale i wśród osób uzależnionych. Myślę, że to pierwszy krok do podjęcia leczenia.
Elżbieta

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Elżbieta »

Moim zdaniem to bardzo poważna rzecz. Jeśli chodzi o kwestie związane z uzależnieniem, to zdecydowanie powinniście zajrzeć do https://psychomedic.online/ i samemu się przekonać, w jaki sposób moglibyście poradzić sobie z wyjściem na prostą. Dzięki wsparciu takich ekspertów może być to zdecydowanie prostsze.
Agneś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Agneś »

jamajcia pisze: ↑13 sie 2019, 8:20 Tak się zastanawiam czy wiecie co powoduje uzależnienie od alkoholu. Uzależnienie od alkoholu to bardzo częsty problem w polskim społeczeństwie, o którym wiele osób może nie zdawać sobie sprawy. Niekiedy uzależnienie od alkoholu danego osobnika nie jest widoczne. Alkoholizm jest jednak chorobą postępującą dlatego też warto ją leczyć a najlepiej zgłosić się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
W Warszawie mogę polecić centrum Medyczny Detox, oni zajmują się odtruciami po alkoholu i narkotykach, mojemu przyjacielowi bardzo pomogli.
słońców

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: słońców »

Jeśli mam być szczera, to uważam, że osobie uzależnionej może pomóc tylko pobyt w dobrym ośrodku leczenia uzależnień. Wiem, że Ośrodek Borowik oferuje specjalistyczną pomoc w tym zakresie, a także terapię i detoksykację. Moim zdaniem, taki detoks idealnie sprawdzi się dla osoby, która nie może przestać pić
Iwonka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Iwonka »

Moim zdaniem, często do alkoholu popychają ludzi trudne sytuacje w życiu. Np. utrata pracy czy problemy rodzinne. Oczywiście nie jest to żadnym wytłumaczeniem. Jednak gdy zauważymy, że ktoś nadużywa napojów wysokoprocentowych, powinniśmy stosownie zareagować. Warto zaproponować konkretne leczenie, np. zaszycie alkoholowe w Inowrocławiu. Metodę tę wykonuje się w Polsce od wielu lat.
bolkaa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: bolkaa »

Jeżeli macie problem z nałogiem i chcecie faktycznie wybrnąć z niego, to w sumie możecie najpierw przeczytać artykuł https://wszywka-poznan.pl/fakty-i-mity.html z niego dowiecie się co należy zrobić przed kuracją za pomocą wszywki? O czy trzeba pamiętać? Jak wszystko wygląda w praktyce?
Riko

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Riko »

Bardzo dobry jesli chodzi o leczenie uzaleznień jest ten prywatny ośrodek w Wiśle- Tratwa, polecam z całego serca. Pomogli tu wyleczyc z alkoholizmu mojego ojca, był na kilku odwykach ale dopiero tutaj zdołali mu pomóc
ODPOWIEDZ