Miesiączka

Medycyna estetyczna, stomatologia, sprzęt medyczny. Polecamy i dzielimy się opiniami.
Awatar użytkownika
NobleA
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:50

Miesiączka

Post autor: NobleA »

Jako ojciec - miesiączka jest dla mnie tajemnicą. Chciałem jednak pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie i zajrzałem na stronę https://nastolatki.myob.pl/jak-obliczyc ... miesiaczki . Jak najbardziej nie żałuję i znalazłem tam mnóstwo odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości. Polecam każdemu facetowi zaznajomić się z tym tematem.
Bo prawdziwa moc jest tam, gdzie ciemność i krew.
Awatar użytkownika
carpa
Posty: 50
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:51

Re: Miesiączka

Post autor: carpa »

najgorzej jak miesiączka jest bolesna
Awatar użytkownika
monia
Posty: 67
Rejestracja: 18 paź 2019, 7:27

Re: Miesiączka

Post autor: monia »

To prawda, ja też miałam takie miesiączki ale teraz już mi nie dokuczają, biorę hormonalne tabletki antykoncepcyjne a według tych badań http://antykoncepcjanamiare.pl/jakie-wl ... ormonalna/ nie tylko taka tabletka pomaga na bolesne miesiączki ale również wpływa pozytywnie na wygląd a nawet może zmniejszać ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory
Awatar użytkownika
kwiatek
Posty: 23
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:13

Re: Miesiączka

Post autor: kwiatek »

U mnie bolesne okresy zaczęły się pojawiać dopiero z wiekiem. Czasem nawet było tak, że musiałam wziąć wolne w pracy bo nie dałabym rady wysiedzieć. Łykałam sporo tabletek przeciwbólowych, ale któregoś razu postanowiłam wybrać się do ginekologa i powiedzieć wprost o moich problemach. On zrobił mi badania, przeprowadził wywiad i zalecił tabletki antykoncepcyjne vines. Także zakupiłam je sobie i przyjmuję i muszę przyznać, że w końcu nie muszę odliczać dni do okresu, bo już nie jest on dla mnie takim horrorem jak wcześniej.

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG ...
Awatar użytkownika
shields.erika
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2020, 13:55
Lokalizacja: Wieruszków

Re: Miesiączka

Post autor: shields.erika »

Miesiączka raz będzie bolesna, następna może być już lżejsza. Nigdy nie wiemy, co nas czeka.
Awatar użytkownika
dameon.kovacek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2020, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miesiączka

Post autor: dameon.kovacek »

To, że jest się mężczyzną nie powinno usprawiedliwiać niewiedzy w tak ważnej dla kobiet kwestii.
Awatar użytkownika
spinka
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2019, 22:26

Re: Miesiączka

Post autor: spinka »

mnie ginekolog polecił ovarin , pomaga uregulować hormony i w moim przypadku złagodził bóle menstruacyjne . Od kąd go zazywam lepiej znoszę okres
Awatar użytkownika
Miłosz D
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:32

Re: Miesiączka

Post autor: Miłosz D »

Moja żona miała problem z rozpoznaniem roznicy miedzy infekcja intymna a okresem, naprawdę nieciekawa sprawa. Męczyła się tak pół roku zanim ginekolog stwierdził infekcje. Polecam chodzić do ginekologa bez wahania jeżeli macie jakieś problemy.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 67
Rejestracja: 18 paź 2019, 7:27

Re: Miesiączka

Post autor: monia »

Ja miałam bardzo bolesne miesiączki ale zrobiłam pod koniec zeszłego roku badania diagnostyczne w kierunku endometriozy w szpitalu medicover, trafiłam tam w ręce świetnych specjalistów i mogę liczyć na dobrą opiekę i odpowiednie leczenie. Teraz czuję się o wiele lepiej i przede wszystkim już nie cierpię podczas miesiączek
Awatar użytkownika
sanderka
Posty: 184
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:59

Re: Miesiączka

Post autor: sanderka »

Jeśli spóźnia wam się miesiączka, to może być oznaka zajścia w ciążę. Dobrze jest zrobić sobie test ciążowy albo wybrać się do ginekologa - warto potwierdzić te przypuszczenia. Teraz jest wiele rozwiązań dla kobiet w takiej sytuacji, jak chociażby tabletki poronne
lekówka

Re: Miesiączka

Post autor: lekówka »

A jak dbacie o siebie w te dni? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Na przykład ja korzystam regularnie i kupuje naturalny żel do higieny intymnej Dzięki temu nie mam kontaktu z żadnymi sztucznymi środkami :)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2019, 15:42

Re: Miesiączka

Post autor: kasiunia »

Kwestie zdrowia intymnego powinny nas zajmować tak samo jak inne dolegliwości. Oczywiście częściowo rozumiem opieszałość wielu w pojawianiu się w gabinecie lekarskim.Po prostu kieruje nami wstyd... choć nie do końca jest to uzasadnione. Jeśli już jednak wstyd nas nie opuszcza możemy sami sobie pomóc, wystarczy zaopatrzyć się w wiedzę na tematy takie jak stany zapalne sromu oraz w odpowiedni lek ,którym z pewnościa wygramy walkę z tymi infekcjami.
Awatar użytkownika
carpa
Posty: 50
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:51

Re: Miesiączka

Post autor: carpa »

Może to endometrioza? Ja też miałam różne bóle i ginekolog kazał mi zrobić sonovagonografię w szpitalu medicover, okazało się że mam endometriozę, a jak jest w miarę wcześnie zdiagnozowana to można ją opanować dlatego nie zwlekaj z tym

candida support skład
Awatar użytkownika
Greta
Posty: 86
Rejestracja: 01 wrz 2019, 18:42

Re: Miesiączka

Post autor: Greta »

Jeśli masz silne bóle miesiączkowe, to najlepiej wybrać się do doświadczonego ginekologa. Tylko profesjonalna terapia może pomóc. Czytałam wiele pozytywnych opinii o nich https://cmp.med.pl/cmp-wilanow-2/ginekolog/ . Zajmują się różnymi problemami, m.in. infekcjami czy bólami narządów płciowych. Badają kobiety w każdym wieku, co świadczy o tym, że mają duże doświadczenie w leczeniu schorzeń intymnych.

lunety snajperskie
KlaraŁ

Re: Miesiączka

Post autor: KlaraŁ »

Jeśli chodzi o bolesne miesiączki to zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, bo podłożem tego mogą być problemy ginekologicze. Zresztą znalezienie dobrego ginekologa to podstawa dla każdej kobiety. W Katowicach na Piotrowickiej mieści się Centrum Medyczne Patrycja Sodowska https://sodowski.pl i ja tam właśnie chodzę na badania i jestem bardzo zadowolona z ich opieki medycznej. Wybrałam doktor Walaszek-Gruszkę i w 100% mi odpowiada, to cudowna pani doktor.
maślanka

Re: Miesiączka

Post autor: maślanka »

KlaraŁ pisze: ↑19 sty 2021, 23:37 Jeśli chodzi o bolesne miesiączki to zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, bo podłożem tego mogą być problemy ginekologicze.
Masz rację, ja się zgłosiłam z tym problemem do ginekologa i pani dr zaproponowała mi tabletki vines bo jak wiadomo hormonalna antykoncepcja pomaga na problemy związane z bolesnymi i obfitymi miesiączkami
Boluś01

Re: Miesiączka

Post autor: Boluś01 »

Jeśli masz problem z miesiączką to uważam, że nie ma na co czekać i warto wybrać się do jakiegoś porządnego ginekologa. Np. na stronie https://innova-med.pl/ znajdziecie centrum medyczne, w którym pracuje porządny ginekolog posiadający spore doświadczenie.

zaliczany do nowotworów niezłośliwych
Słonko

Re: Miesiączka

Post autor: Słonko »

No jak najbardziej warto zawsze się wybrać do ginekologa czy jest to pierwsza miesiączka czy pierwszy stosunek czy ogólne badanie kontrolne. Mogę od siebie polecić gabinet ginekologiczny w Warszawie https://www.gabinetusg.com.pl/ który poleciło mi wiele znajomych i bardzo sobie zachwalają tamtejszą opiekę.
kaszycka

Re: Miesiączka

Post autor: kaszycka »

Masz problem z nieregularną miesiączką? Zdecydowanie ten problem należy skonsultować z dobrym lekarzem. Każdy kto jest z Warszawy bądź okolic powinien wziąć pod uwagę ofertę ginekolog wilanów gdzie o pacjenta dbają najlepiej jak potrafią.
Mini

Re: Miesiączka

Post autor: Mini »

Wiesz co, z tego co wiem, to w Gabinety Łucka możesz wykonać badanie USG i umówić się na wizytę do ginekologa. Specjaliści tam pracujący są profesjonalni i empatyczni, więc na pewno będziesz zadowolona z wizyty. Daj znać, co na ich temat uważasz.
ODPOWIEDZ